Nebát se a psát

23. 6. 2010 — 317 OTTOSLOV

Jak Hloupý Honza podveden operátorem byl a storno faktury od O2 získal. Před rokem jsem zrušil služby k mobilnímu účtu od outů. Zapomněl jsem ale doplatit poslední provolaný měsíc, takže letos na jaře přišel dopis. A doporučený. Ať jakože zaplatím...

 

Jak Hloupý Honza podveden operátorem byl a storno faktury od O2 získal.

Před rokem jsem zrušil služby k mobilnímu účtu od outů. Zapomněl jsem ale doplatit poslední provolaný měsíc, takže letos na jaře přišel dopis. A doporučený.

Ať jakože zaplatím, nebo bude exekuce.

Tak jsem samozřejmě zaplatil. S poctivostí nejdál dojdeš. Říkávala naše soudružka učitelka.

Za dva týdny následovala sprcha: faktura na 594 Kč za „Znovuzapojení ze Suspend“. Eh? Jaký zapojení suspenzoru? Zrušil jsem službu a teď mám platit za její obnovení? Asi vtip, ne?

Napsal jsem slušný dopis, že to bude jistě omyl. Službu jsem přece zrušil již minulý rok, nepotřebuji nic znovuzapojovat (alespoň už ne od O2) a nechť mi laskavě zašlou storno této faktury. Děkuji.

Jako odpověď mi přišla faktura za „Znovuzapojení ze Suspend“ na 594 Kč. Důstojné rozloučení s věrným klientem (2003–2009). Někde se ty hrachy vydělat musí...

Tak jsem sednul k počítači a napsal ještě jeden dopis. A doporučený:

Výsledek? Od akciové společnosti Telefónica O2 Czech Republic mi přišel dobropis na 594 Kč. Morální vítězství si ale chtěl připsat operátor: „Vážený zákazníku, Vaši reklamaci zamítáme, ale v rámci vstřícnosti...“ – spíš v rámci zdravého rozumu.

Poučení, milé děti? Nebojte se nadnárodních Goliášů.

Mají sice mocné zákaznické linky a plné měšce zlaťáků. Vy však máte prak a znáte jejich nechráněná místa. Na poštovném vás to bude stát maximálně 2 x 26 Kč.

Pověst má každý jen jednu. A rozhněvaný zákazník (nejen) s profilem na Facebooku konečně začíná být černou můrou i pro Goliáše.

Ještě vymýtit korupci, zlobu, závist, zášť, strach a svár – a budu rád, že vychovávám dítě v České republice.

Hospodin s vámi, mobilní operátoři.

comments powered by Disqus

Čas od času vám zdarma pošlu rady, tipy
a know-how

Díky! Poslal jsem vám mail. Zkontrolujte
si inbox – nebo případně i spam složku.