7 blogů, které budu sledovat v roce 2015

11. 1. 2015 — 635 OTTOSLOV

Inspirace? Té nikdy není dost. Na blozích bývá inspirativní materiál 1) zdarma, 2) pohromadě, 3) přehledně seřazený. Nemusíte nic vyhledávat, všechno se vám servíruje pod digitální nos. Ideální.

 

A protože chci do svého mikrosvěta pustit trochu čerstvého vzduchu, tak jsem si pro letošek udělal seznam sedmi statečných, které budu po očku sledovat.

Jen tak, čistě pro radost.

Pro inspiraci.

Víte jak…

Třeba vám něco z toho přijde vhod též.

 

1. Nomád v Asii

David Lörincz odjíždí do Thajska. Už má (téměř) sbaleno. A o všech slastech i strastech digitálního nomáda bude průběžně psát.

„Většina mých kolegů freelancerů může také pracovat odkudkoli – a stejně většina z nich pracuje v kanceláři v Praze. Proto jsem se nestal freelancerem.“

David ještě netuší, že za ním do Asie přiletím. Netuší to ani moje žena. Popravdě… netušil jsem to před začátkem tohoto odstavce ani já. Vida, první náhlá inspirace!

 

2. Gorilla vs. Bear

S novou hudbou jsem fakt marný. Nic neposlouchám, nemám šajn, nevím… Tak jsem si teď naordinoval tento hudební blog. Uvidíme.

Zatím je ten gorilí šálek čaje na mě občas trochu hipsterský – ale ucho na te(m)pu doby prostě držet musím, když chci tu new music. Perly nejsou zadarmo.

 

3. Copy Hackers

Teď něco málo z oboru. Blogů o psaní a o copywritingu jsou mraky. Čert se v tom vyznej. Já si teď oblíbil Joannu z copyhackers.com.

„I fell into copywriting. Just totally tumbled in, head over feet. I didn’t like the word ´copywriter´ when I first started – so I went by ´creative writer´. Big mistake.“

A Joanna má na webu zajímavě zpracované e-booky. A posílá vtipné newslettery. A pak že ženské neumí dobře psát. Umí – a jak!

 

4. A2larm

Tohle mi chybělo. On to vlastně není tak úplně blog, jako spíš „online komentářový deník“ tištěné Ádvojky. To je fuk. Prostě osvěžující články každý den.

„Vždyť neviditelný komandant vydal spolehlivou analýzu všestranné výhodnosti. Z rituálního koitu nabídky a poptávky vzešel bulvár, syn prince libidálních temnot.“

Má to styl. A v tom levicovém étosu mi to připomíná sebe samého, když jsem chodil na výšku, četl Husserla, brojil proti konzumu a tak vůbec. Rád si to připomenu.

 

5. Sexperimentátorka

Že by něco peprnějšího? Doufám. Klára Vrbíková – nebo kdo tam za tím vlastně je – bloguje „(s)prostě o sexu a bez bullshitu“. Dvojitou porci pro mě, prosím.

 „Každý, koho by mohlo v péčku něco pobuřovat, by na něj prostě neměl koukat. Za mě absolutně pochopitelná rovnice, proto nesleduju Ulici a Prostřeno.“

Na můj skus, pardon vkus by mohla Klára klidně přitopit pod kotlem. Má na to. Tak držím palce (i všechno ostatní). Poď, Kláro, poď!

 

6. Haruki Murakami Stuff

I trocha té intelektuálštiny bude. Blog–skladiště od dvojice Murakamiho fanoušků. Moc často neaktualizují, ale v archivu je materiálu dost a dost.

„I got up from my seat, headed into the washroom, washed my hands, then looked at my face in the mirror. Which made me feel so low, I had myself another beer.“

Ne že bych byl bláznivý fanoušek Murakamiho knih. Prostě mám rád styl, náladu a proud jeho asociací. A budu si sem tajně chodit pro inspiraci – jako do vetešnictví.

 

7. The Sartorialist

Pokud je to s (novou) hudbou u mě špatný, tak z fotografie propadám už léta. Pro denní doučování jsem si vybral tento fashion blog Scotta Schumana.

Žádný otravný glamour, žádné photoshopové komédie. „Jen“ čisté fotoportréty lidí ze všech koutů světa. V lidech se ostatně té inspirace zrcadlí… vždy nejvíc.

 

Tak – a to je všechno.

 

A co vy?

Pokud sledujete něco podobného (či úplně jiného?), tak si to nenechávejte pro sebe – ale napište mi to sem do komentářů.

Text, hudba, foto, video, cokoli. (A něco inteligentního o vesmíru – nemáte? Chci.)

Budu rád za další inspiraci.

Té totiž nikdy není… víte jak.

Díky.

 

Jo, a vše nej v novém roce, jsem zapomněl!

comments powered by Disqus

Čas od času vám zdarma pošlu rady, tipy
a know-how

Díky! Poslal jsem vám mail. Zkontrolujte
si inbox – nebo případně i spam složku.