Pozor, jistota

15. 6. 2010 — 219 OTTOSLOV

Jedním ze skvělých motivátorů je jistota. Zabralo to již při legálním rozkrádání (pardon, kuponové privatizaci) státního majetku na začátku 90. let. Kdo by nechtěl jistotu desetinásobku? Svůdné motto přihrálo Harvardským investičním fondům přes je...

 

Jedním ze skvělých motivátorů je jistota.

Zabralo to již při legálním rozkrádání (pardon, kuponové privatizaci) státního majetku na začátku 90. let. Kdo by nechtěl jistotu desetinásobku? Svůdné motto přihrálo Harvardským investičním fondům přes jeden milion kuponových knížek.

Pak z toho byly kožené obličeje (téměř) všech zúčastněných.

V reklamě je sázkou na jistotu rozhodně dítě. Jen si zkuste prodat jogurt bez loztomile japatlené pusinky blonďatého andílka! Pak tu máme kečup, plenky, dovolená v Jugoslávii...

Ve velkém se jistota opět ozvala v nedávné volební kampani ČSSD. Byla to spíše jistota párku a naděje piva. Zabralo to jen z 22,08 % – k čemuž nám děkovná pohlednice přišla až z Athén.

Včera mě ale jistota pořádně vyděsila u domovní schránky – psal mi E.ON.

Výjimečně nechtěl nic doplatit, ale nabízel novou službu. Pěkně vyvedenou na rudě červené reklamní kartičce: Produkt Jistota plyn.

Takže můj čas asi vypršel.

Copywriter E.ONu měl mimořádně ostrou klávesnici. Před jeho nekompromisním talentem na vyzvednutí výhod zemního plynu se skláním a... jdu si naposledy něco ohřát k plotně.

Jistota má mnoho podob a ta opravdová má na sobě poklop zinkové rakve.

comments powered by Disqus

Čas od času vám zdarma pošlu rady, tipy
a know-how

Díky! Poslal jsem vám mail. Zkontrolujte
si inbox – nebo případně i spam složku.